فرآیند ساخت لوله مانیسمان

فرآیند ساخت لوله مانیسمان

لوله مانیسمان لوله های توخالی و طولانی هستند که بطور عمده برای انتقال محصولات از یک مکان به مکان دیگر استفاده می شوند. آنها بطور عمده توسط دو روش ساخت مجزا تولید می شوند که منجر به لوله جوش داده شده یا لوله بدون درز می شود.

فرآیند ساخت لوله مانیسمان

از یک فولاد گرد جامد استفاده می شود. بیل داخل یک کوره سوزان دوار شارژ می شود. پس از تخلیه ی شمش از کوره ی دوچرخه یخچال ، یک سوراخ کوچک در انتهای آن مشت می شود. این تورفتگی به عنوان نقطه شروع کمک به سوراخ چرخشی عمل می کند.

روتینگ سوراخ کردن یک فرایند نورد بسیار سریع و پویا است که متقاطع میله های پیش گرم شده بین دو رول بشکه ای را با سرعت بالا می چرخاند.

چرخش متقاطع باعث فشارهای کششی بالا در مرکز شمع می شود. طراحی رول های سوراخ دار باعث می شود که فلز در هنگام خروج از فرآیند در طول رول و بیش از یک نقطه سوراخ جریان یابد. نقطه سوراخ کاری یک ابزار آلیاژی با درجه حرارت بالا و آب است که با استفاده از آن می توان فلز را از طریق چرخش لوله مانیسمان بر روی آن جریان داد. پس از تولید پوسته لوله سوراخ شده ، آن را بلافاصله به آسیاب منقل شناور منتقل می شود.

 فرآیند آسیاب لوله مانیسمان

در آسیاب پلاستیک ، یک جفت غلتک به شکل مخروط – یکی مرتب شده بر روی دیگر – در جهت مخالف با جریان مواد عمل می کند. پوسته لوله مانیسمان توخالی با دیواره ضخیم ، که یک مندرین استوانه ای درون آن قرار دارد ، به سمت رول های آسیاب پلاگین هدایت می شود. به محض اینکه قسمت پرش از کار عبور داده شود.

یک موج از مواد کوچک در پوسته لوله توخالی بریده می شود. این موج با ضخیم شدن قسمت عبور کار ، به ضخامت دیواره دیواره موردنظر روی مندرج جعل می شود.

  در حالی که پوسته لوله توخالی به همراه ماندارل در همان جهت حرکت می کند که غلتک ها به عقب می چرخند – یعنی در جهت مخالف با نورد – تا آنها به گذرگاه بی پروا از رولها می رسند و آزاد می شوند. با چرخش پوسته توخالی ، مجدداً بین رولها به جلو رانده می شود و چرخه نورد جدیدی آغاز می شود.

فرایند تولید لوله مانیسمان جعلی

در فرایند تولید لوله فرفورژه ، یک گرمایش گرم در قالب فرورفتگی قرار می گیرد که قطری کمی بزرگتر از لوله تمام شده دارد. از پرس هیدرولیک چکش جعلی با قطر داخلی استفاده می شود برای ایجاد آهنگری استوانه ای. پس از انجام این جعل ، لوله برای دستیابی به بعد نهایی ماشینکاری می شود.

فرایند تولید لوله فرفورژه برای تولید لوله بدون درز با قطر بزرگ استفاده می شود که با استفاده از روش های سنتی قابل تولید نیست. لوله های فرفورژه معمولاً برای هدر بخار استفاده می شوند.

فرایند تولید لوله مانیسمان جوش داده شده

لوله های جوش داده شده از Plate تولید می شوند یا کویل یا نوارها را ادامه می دهند. برای ساخت لوله جوش داده شده ، ابتدا صفحه یا کویل در قسمت ادامه با کمک دستگاه خمش صفحه یا توسط یک غلتک در صورت ادامه روند چرخش می یابد. پس از چرخش قسمت دایره ای از صفحه ، لوله مانیسمان را می توان با مواد پرکننده یا بدون آن جوش داد.

لوله جوش داده شده می تواند در اندازه بزرگ و بدون محدودیت بالایی تولید شود. از لوله جوش داده شده با مواد پرکننده می توان در ساخت خم های شعاعی بلند و آرنج استفاده کرد. لوله های جوش داده شده نسبت به لوله بدون درز ارزان تر هستند و همچنین به دلیل جوش ضعیف هستند

روش های مختلف جوشکاری برای جوش لوله استفاده می شود.

ERW- جوشکاری مقاومت الکتریکی
EFW- جوشکاری فیوژن برقی
HFW- جوشکاری با فرکانس بالا
SAW- جوش قوس زیر آب (درز بلند و درز مارپیچ)

استاندارد های لوله مانیسمان

ASTM A 106 / ASME SA 106
ASTM A 333 / ASME SA 333
ASTM A 335 / ASME SA 335
ASTM A 520 / ASME SA 520
ASTM A 530 / ASME SA 530
ASME / ANSI B36.10 / 19

از این محصول که همان لوله مانیسمان یا لوله بدون درز می‌باشد، در مراحل بعدی برای تولید اتصالات مانیسمان ,اتصالات جوشی و اتصالات گازی استفاده میشود که از جنس فولاد هستند و جز اتصالات فولادی محسوب میشوند.

کاربرد لوله مانیسمان

لوله مانیسمان همچنین در بسیاری از برنامه های مهم زیرساخت در سراسر جهان استفاده می شود. بیش از ۱۰۰ سال تجربه در تولید لوله مانیسمان همچنین توسعه مداوم بیشتر فن آوری های تولید و محصول به مشتریان ما اطمینان می دهد که لوله فولادی ما دیدار می کند و به سخت ترین نیازها و مشخصات مربوط به کیفیت و ایمنی ادامه خواهد داد.

برنامه های تولید بهینه ما ، موجودی هایی که با دقت برنامه ریزی شده اند و یک شبکه فروش در سطح جهانی ما را قادر می سازد تا نسبت به نیازها و خواسته های مشتریان واکنش نشان دهیم.

تیم متخصصین مجرب ما خوشحال هستند که مشاوره فنی کاملی را از مرحله برنامه ریزی به سایت ساخت و ساز ارائه می دهند ، جایی که تماس شخصی با مشتریان ما بسیار مورد استقبال قرار می گیرد.

لوله های فولادی جوش داده شده با HFI با خاصیت مکانیکی و تکنولوژیکی بسیار خاص خود ، بطور کامل در بخش های متعددی مستقر شده است. به عنوان متخصصان این محصول ، ما در حال باز کردن امکان برنامه های جدید هستیم و دوباره و بار دیگر فناوری های متناسب با آن را توسعه می دهیم.

کاربرد های دیگر از لوله مانیسمان

لوله مانیسمان انواع مختلفی دارد

و در سایز های گوناگون از ۲/۱ اینچ تا ۱۲۰ تولید می شود

حال در اینجا به چند کاربرد لوله مانیسمان اشاره می کنیم

شیر های مدل کنترلی و مدل فشاری

انواع تله هاب بخاری مانند تله های ترمودیناکی تله های فری فلوت تله های ترموستاتیکی ،فلوتری ,ابزار دقیق اندازه گیری سطح سیال و فشار سیستم و دمای سیستم در ساخت همه ی این موارد نام برده شده از لوله مانیسمان استفاده می شود.

 خط لوله مانیسمان برای آب آشامیدنی ، آبهای صنعتی و فاضلاب

با خط لوله مانیسمان می توانید هر پروژه خط لوله انتقال آب را با هزینه و برنامه ای تحقق بخشید.

طیف گسترده ای از درجه های فولادی ، طول لوله و ضخامت دیواره ها انواع مختلف پوشش و روکش و مهمتر از همه طیف گسترده ای از تکنیک های اتصال ، باعث می شود محصولات کاملاً متناسب با کاربرد مورد نظر تنظیم شوند.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر به صفحه لیست قیمت لوله مانیسمان مراجعه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>