لوله گالوانیزه

چنانچه سطح فولاد سیاه را با پوششی از عنصر روی پوشش دهند جنس حاصله را لوله گالوانیزه می گویند که این کار آن را در برابر عوامل محیطی محافظت می کند و به طور عمده از این لوله ها در سیستم های آب شرب – خطوط تصفیه آب استخر های شنا و هوای فشرده ابزار دقیق جهت ممانعت از ورود هر گونه ذرات اکسید آهن به سرویس های فوق الذکر مورد استفاده واقع می شود.

گالوانیزه نمودن فولاد سیاه به دو روش امکانپذیر می باشد:

روش گرم

در این روش لوله یا ورق فولاد سیاه را داخل روی مذاب غوطه ور میسازند و سپس خارج می کنند تا لایه ای از روی به طور کامل سطح فولاد را بپوشاند. این روش گالوانیزه سازی کیفیت و مقاومت خوبی را ایجاد می کند.

روش سرد

در این روش با بستن قطعه فولاد سیاه به قطب مثبت (کاتد) و تکه ای از جنس روی به قطب منفی به روش الکترولیز سطح فولاد سیاه را با لایه ای از روی پوشش می دهند . معمولا در مورد لوله های با سایز 8 اینچ و بالاتر از این روش گالوانیزه نمودن استفاده می شود.

لوله گالوانیزه آهنی

لوله گالوانیزه آهنی عموما به رنگ خاکستری و تیره می باشد و اکثرا به دو نوع متوسط و سبک تقسیم بندی می شوند. لوله ی گالوانیزه از جنس آهن سفید نورد شده بوده. به لوله ی گالوانیز آهنی، لوله با درز نیز گفته می شود که در آن ها درز به وسیله دستگاه هایی به یکدیگر متصل گردیده است و به یکدگیر جوش داده می شوند و پس از آن لوله در فلز روی که به حال مذاب درآمده فرو برده شده و تبدیل می شود.

لوله گالوانیزه فولادی

لوله گالوانیزه فولادی عموما برای تهویه استفاده می گردد و هم چنین در تخلیه فاضلاب ها نیز از این نوع لوله ی گالوانیزه استفاده می گردد. لوله گالوانیزه فولادی از جنس فولاد نرم می باشد و برای تهیه این لوله ها برای افزایش مقاومت به خوردگی و گالوانیزه کردن آن ها و مقاومت در برابر انواع اسیدها و زنگ زدگی آن ها را در یک وان حاوی فلز روی قرار داده تا ورق فولادی تبدیل به ورق گالوانیزه فولادی گردد.

ویژگی های کلی لوله های گالوانیزه :

• ضریب هیزم ویلیام این لوله ها بر حسب اینچ می باشد.
• طول لوله های گالوانیزه شش متر می باشد.
• اتصالات آن قفل, کمربند و برشن است.
• این لوله ها به وسيله دنده پيچی به يكديگر وصل و توسط مواد مناسب آب بندی می شوند.

لوله گالوانیزه

galvanized- tube-11

وزن های لوله گالوانیزه :

• لوله گالوانیزه سبک
• لوله گالوانیزه سنگین
• لوله گالوانیزه متوسط

لوله گالوانیزه گلخانه ای

ایران به دلیل شرایط آب وهوایی خاصی که نسبت به کشورهای دیگه دارد بهترین راهکار همین کشت محصولات گلخانه ای است. گیاهان برای داشتن رشد مطلوب نیاز به شرایط خاصی از نظر شدت نور دمای روزانه دمای شبانه میزان رطوبت هوا و رطوبت خاک دارد به همین دلیل باید شرایط محیطی مطلوبی داشته باشیم جهت کنترل عوامل زیان آور نظیر باد، طوفان، سرما، یخبندان نیازمند سیستم گلخانه ای هستیم که به عنوان سود آورترین بخش کشاورزی معرفی شده است.

برای احداث این سیستم نیازمند مکان مناسب و نوع گلخانه و مصالح بکار رفته در آن می باشد.پوشش این سیستم باید به نحوی باشد طی فصول مختلف مقاومت داشته باشد و جنس این مصالح پایدار و با دوام باشد تا بتوان سالیان سال از آن استفاده کرد برای این کار بهترین راهکار استفاده از لوله های گلخانه ای جهت اسکلت این نوع سیستم می باشد زیرا قابلیت کنترل شرایط محیطی خوبی دارا می باشد.

لوله گالوانیزه گلخانه ای

greenhouses-galvanized- tube

فروشگاه فولادسرا عرضه کننده انواع لوله های گالوانیزه به شرح ذیل می باشد:

لوله گالوانیزه درپاد

لوله گالوانیزه ساوه

لوله گالوانیزه سرد

لوله گالوانیزه گرم

لوله گالوانیزه گلخانه ای

برای مشاهده لیست قیمت انواع لوله های گالوانیزه به صفحه لیست قیمت لوله گالوانیزه مراجعه نمایید.جهت مشاهده توضیحات در مورد لوله مانیسمان، لوله های درز دار، شیرآلات و نبشی لطفابه صفحات مرتبط مراجعه نمایید.