نبشی

پروفیلی که سطح مقطع آن دو ضلع عمود بر هم باشد نبشی نام دارد که در سازه های متفاوت استفاده می شود.
این مقطع یکی از مهم ترین مصالح و پروفیل های ساختمانی است که به شکل مرکب و منفرد در پروژه های عمرانی،ساختمانی و صنعتی استفاده می گردد. علاوه بر این می توان از نبشی به صورت ترکیبی و با استفاده از وسایل و سازه های دیگر استفاده نمود.

نبشی

نبشی یکی از مهمترین مقاطعی است که درساختمان سازی و صنعت نبشی استفاده می شود که دارای کاربرد گسترده ای در قاب ها و سازه های فلزی می باشد. با توجه به طرح ارایه شده توسط مهندسین نبشی ها را بصورت شاخه و خرد شده ( نبشی لقمه) بکار می برند.
به طور معمول از نبشی های با سایز ۵۰ تا ۱۵۰ میلیمتر جهت متصل نمودن های پل ها به ستون ها ، تیر آهن ها به بیم های باربر، ستون ها به صفحات درفوندانسیون در ساختمان سازی و در صنعت استفاده می کنند.

افزون بر موارد فوق در ساخت ستون و همینطور خرپا استفاده می شود. در برخی سازه ها دیگر مثل سازه های مرتبط به آسانسورها از نبشی های خرد شده استفاده می شود که با عنوان نبشی لقمه شناخته می شوند.

نبشی ها را با بر اساس دو شاخصه ی طول بال ها و ضخامت بال ها شناسایی می کنند. به این صورت که منظور از نبشی 40*40*4 این است که طول بال های آن 40 میلی متر و ضخامت بال های آن 4 میلی متر است .

نبشی

cornerstone-pipe-3

انواع نبشی

نبشی ها از لحاظ نوع تولید به دو نوع تقسیم می شوند:
• نبشی پرسی
• نبشی فابریک

نبشی پرسی : این نوع نبشی را از یک ورق با طول ۶ متر که از وسط عرض ورق خم شده است می سازند وبه آن شکل می دهند این بدین معنی است که ماهیت اولیه این نوع نبشی از ورق فولادی است.

نبشی فابریک : این نوع نبشی ازهمان ابتدای فرآیند تولید به شکل نبشی از خط تولید خارج می گردد .

از لحاظ شکل ظاهری نیز نبشی ها را طبقه بندی می کنند که بر اساس این دسته بندی نبشی های را به دو نوع نبشی بال مساوی و نبشی بال نامساوی تقسیم می کنند که از ظاهر آنه می توان متوجه تفاوت بین آنها شد.

نبشی در بازار ایران

نبشی هایی که در بازار ایران موجود است هم از تولیدات داخلی می باشد و هم به مقدار فراوان از کشورهایی چون روسیه و اکراین وارد می شود.
نبشی ها از سایز ۲ تا ۲۰ دربازار موجود می باشند.

ناودانی

پروفیلی که با سطح مقطع U شکل است و جزو پروفیل های صنعتی و ساختمانی می باشد که با مقطع باز تولید میشود را ناودانی می گویند .
ناودانی ها به سه حالت تولید می شوند:
1. پرسی ، که توسط پرس به شکل مورد نظر تولید میشود.
2. فابریک ، از همان اول پروسه تولید ، از خط تولید خارج می شود
3. به صورت ناودانی های نورد گرم و نورد سرد تقسیم بندی میشوند.

انواع ناودانی

ناودانی ساده:
ناودانی های صنعتی و ساختمانی که با ورق گرم تولید می شود و می تواند در صورت نیاز به صورت گرم یا سرد گالوانیزه شود را ناودانی ساده می گویند .
این محصول در ابعاد ۸،۱۰،۱۲،۱۴،۱۶ تولید می گردد.
ناودانی ها از ارتفاع ۳۰ تا ۴۰۰ میلیمتر موجود بوده و بیشتر برای ساختن پل های باربر و موارد دیگر به کار می رود.

ناودانی مشبک:
ناودانی مشبک از ورق گرم ، گالوانیزه شده به صورت سرد یا گرم ، تولید می گردد و جهت مصارف گوناگون نظیر موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد :
• جهت ساخت قفسه های مستحکم فولادی
• نصب سنگ به صورت خشک
• سازه های سبک فولادی

ناودانی

down-pipe

 

فروشگاه فولادسرا عرضه کننده انواع نبشی و ناودانی آماده ارسال به سراسر ایران می باشد.

برای مشاهده لیست قیمت انواع نبشی و ناودانی به صفحه لیست قیمت نبشی مراجعه نمایید.