شیر برنجی امین

شیرآلات برنجی یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات صنعتی به شمار می رود. این تجهیزات را بر اساس جنس فلز یا آلیاژ ساخته شده آن را نامگذاری کرده اند. برای آشنایی بیشتر با این تجهیزات با فولاد سرا همراه باشید.

سایزاستارکو (قیمت به ریال)امین (قیمت به ریال)سارا (قیمت به ریال)آهارکو (قیمت به ریال)عالی شیر (قیمت به ریال)تاریخ به روز رسانی
1/2 اینچ622,000812,000505,000505,000530,0001401/5/25
3/4 اینچ900,0001,120,000740,000735,000777,0001401/5/25
1 اینچ1,450,0001,800,0001,220,0001,200,0001,282,0001401/5/25
11/4 اینچ2,450,0003,050,0002,220,0002,090,0002,355,0001401/5/25
11/2 اینچ3,500,0003,750,0003,210,0002,970,0003,275,0001401/5/25
2 اینچ5,300,0006,720,0004,750,0004,650,0004,850,0001401/5/25
قفلی 1 اینچ1,460,0001,850,0001,240,0001,210,0001,295,0001401/5/25
قفلی 11/2 اینچ3,580,0003,900,0003,400,0003,340,0003,555,0001401/5/25
1 اینچ ساق بلند2,350,0001401/5/25

شیر برنجی (4)

عرضه مستقیم شیر آلات امین،سارا،مهشیر و… در فولادسرا

_

در فولاد سرا انواع شیرآلات برنجی با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی از برند های معتبر داخلی و خارجی عرضه خواهد شد.همچنین مشتریان گرامی میتوانند قبل از خرید از مشاوره جهت بهترین انتخاب بهره مند شوند

عوامل موثر بر قیمت شیرآلات برنجی

عوامل مختلفی در قیمت شیرآلات برنجی تاثیر دارد که اولین آن برند این تجهیزات است که جزو تولیدات داخلی هستند یا خارجی، این شیرها را از جنس آلیاژ برنج بدون سرب می سازند به همین دلیل از کیفیت بالایی برخوردار هستند. از دیگر موارد موثر بر قیمت شیرآلات برنجی رعایت استاندارد های ساخت در تولید این تجهیزات است که باید بر اساس استاندارد ISIRI 3664 و ISIRI 4047 تولید شوند. نکته دیگر اینکه این شیرآلات از لحاظ فیزیکی و ظاهری بسیار متناسب هستند و استفاده از آن بسیار راحت است به زبان ساده از تطبیق و انعطاف پذیری بالایی برخوردار هستند. نکته ی دیگری که در ارتباط با شیر های برنجی وجود دارد این است که قیمت این تجهیزات در بازار به علت نوسانات ارز و تغییر قیمت مواد اولیه ثابت نیست.

انواع شیرآلات برنجی

در تولید شیرهای گازی از انواع مواد برنجی استفاده می شود. از مواد برنجی با درصد و ویژگی های مختلف عناصر آلیاژی در طراحی شیرهای گازی به کار می روند. برای کلیه صنایع که نیاز به اتصالات هیدرولیک و انواع شیرآلات برنجی و اتصالات را دارند، انتخاب آلیاژ برنج بسیار مهم است و بسته به شرایط عملیاتی در نظر گرفته شده، می تواند متفاوت باشد. از آنجایی که این آلیاژ از مس و روی و سایر آلیاژهای ساخته شده در مقادیر کمتر است ، استفاده از درصد صحیح برای تضمین نتایج مداوم با هدف طراحی شیرهای گازی بسیار مهم است.

به عنوان مثال ، هرچه میزان روی در انواع شیرالات برنجی بیشتر باشد ، مقاومت مکانیکی بیشتری افزایش می یابد ، اما این باعث افزایش شکنندگی آن نیز می شود. دریچه های گاز باید از بستن دقیق دریچه، اطمینان حاصل کنند تا از انتشار هرگونه گاز که می تواند خطری برای هر اپراتور وجود داشته باشد، جلوگیری نماید. عناصر آلیاژ نیز با دارای بودن محتوای صحیح برای جلوگیری از خرابی های ساختاری به کار می روند. بنابراین درصد روی هرگز نباید خیلی پایین باشد و بایستی بالاتر از 45 درصد وجود داشته باشد، زیرا هر مقدار آلیاژ دیگری بالاتر از این حد به معنای این است که برنج برای شیرهای گازی دیگر اهمیت مهندسی ندارد. بنابراین ترکیب این عناصر باید از نوع برنجی با ترکیب صحیح روی و سایر فلزات در انواع شیرآلات برنجی بدست آورد تا بتواند برای هر دسته از مؤلفه های طراحی شده راه حل صحیحی ارائه دهد.

از دریچه ها برای متوقف کردن و تنظیم جریان آب استفاده می شود و انواع شیرآلات برنجی دارای جوانب مثبت و منفی و کاربردهایی است که برای آن مناسب تر است. بیشتر دریچه های سیستم لوله کشی مسکونی بخشی از سیستم آبرسانی هستند و برای کنترل جریان آب تحت فشار از آب و یا چاه خصوصی استفاده می شوند. بسته به نوع طراحی شیر ، آنها ممکن است برای کنترل ساده ON-OFF جریان آب مناسب باشند یا ممکن است به جای آن برای تنظیم حجم جریان آب طراحی شوند.

بیشتر شیرها و دریچه ها در مواد مختلف از جمله برنز ، برنج و پلاستیک PVC در دسترس هستند. حتماً مواد متناسب با نوع لوله مورد استفاده در سیستم لوله کشی را انتخاب کنید.

شیر دروازه ای

دریچه های گیت از جمله رایج ترین شیرآلات در کاربردهای لوله کشی هستند. دریچه های دروازه با بالا بردن یا پایین آوردن یک دروازه داخلی با استفاده از دسته یا دستگیره ای که در قسمت بالای شیر قرار دارد ، جریان آب را کنترل می کنند. دریچه های دروازه ای را هرگز نباید برای کنترل حجم جریان استفاده کرد – به گونه ای طراحی شده اند که کاملاً باز باشد (اجازه می دهد جریان کامل) یا کاملاً بسته باشد (به طور کامل جریان را متوقف می کند). استفاده از آنها برای تنظیم جریان آب می تواند این دریچه ها را از بین ببرد.

دریچه های دروازه برای خاموش کردن آبرسانی بسیار معتبر هستند و معمولاً به عنوان دریچه های خاموش در خطوط آبرسانی اصلی و شاخه مورد استفاده قرار می گیرند ، اگرچه دریچه های توپ به تدریج در این برنامه ها محبوب تر می شوند. از آنجا که قطعات فلزی داخلی ممکن است دچار خوردگی شوند ، غیر معمولی نیست که دریچه دروازه ای در موقعیت روشن یا خاموش قرار گیرد. آنها معمولاً در برنامه های کاربردی مورد استفاده قرار می گیرند که در آن فقط به ندرت باید آب خاموش شود.

شیر دریچه ای

دریچه های توپ احتمالاً مطمئن ترین نوع شیرآلات هستند و معمولاً برای خاموش کردن آب اصلی و برای خاموش کردن خط شاخه مورد استفاده قرار می گیرند. مانند دریچه های گیت ، یک دریچه توپ به عنوان دریچه ای همه چیز یا هر چیزی طراحی شده است – آنها باید کاملاً باز باشند تا جریان کامل داشته باشند ، یا کاملاً بسته شوند تا تمام جریان آب متوقف شود. از نظر داخلی این شیرها دارای یک توپ با سوراخ در وسط هستند که به یک دستگیره بیرونی از نوع اهرمی وصل می شود. هنگامی که دسته موازی با لوله آبرسانی است ، شیر باز است. هنگامی که عمود باشد ، شیر بسته است. این دسته به عنوان یک کمک بینایی مفید عمل می کند ، بنابراین شما با یک نگاه می دانید که آب بسته یا باز است.

شیر گلوب

دریچه های گلوب برای تنظیم یا شتاب جریان آب در برنامه های لوله کشی استفاده می شوند. این نوع دریچه نام خود را از برآمدگی موجود در بدنه سوپاپ می گیرد ، شکلی که در انواع دیگر سوپاپ یافت نمی شود. دسته روی شیر گلوب معمولاً دستگیره پیچشی است. دریچه های گلوب معمولاً در هنگام تنظیم جریان آب یا در صورت نیاز به تنظیم مرتب آن ، نصب می شوند. ویژگی های طراحی داخلی حاوی یک درپوش در انتهای یک ساقه سوپاپ است که توسط دستگیره پیچ سوپاپ بلند و پایین می آید. هنگامی که ساقه استوان را به سمت پایین صندلی داخلی سوار می کند ، جریان آب کاملاً متوقف می شود. ساقه را می توان به تدریج به دور از صندلی شیر بلند کرد تا دقیقاً میزان آب جاری شده از دریچه را کنترل کنید. از آنجا که دریچه های گلوب برای تنظیم جریان مناسب هستند ، آنها اغلب برای شیرهای روباز و شیرهای نرم افزاری مشابه استفاده می شوند.

شیر پروانه ای

از نظر خارجی ، دریچه های پروانه ای شبیه به دریچه های توپ هستند ، زیرا آنها دارای دسته اهرمی هستند که شیر را باز و بسته می کنند. در داخل این طرح از دیسک فلزی استفاده می شود که برای تنظیم جریان آب می چرخد. از آنجا که آب در اطراف دیسک جریان دارد ، که در مرکز شیر است ، حتی اگر دریچه کاملاً باز باشد ، جریان آب تا حدودی کاهش می یابد. برخلاف دریچه توپ ، که به عنوان شیر خاموش در نظر گرفته شده است ، یک دریچه پروانه ای می تواند دقیقاً میزان جریان را تنظیم کند. یکی از اشکالات قابل توجه شیر پروانه ای این است که واشر داخل شیر می تواند بعد از چند سال مشکلات مربوط به تعمیر و نگهداری را ارائه دهد.

دریچه های پروانه ای در درجه اول در کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند و معمولاً در سیستم های لوله کشی خانگی یافت نمی شوند. دریچه شاتوف فیکسچر ( دریچه ایست) دریچه های خاموش کردن فیکسچرها دریچه های کوچکی هستند که دارای دستگیره کوچک پیچ و تاب یا دستگیره هستند و برای کنترل جریان آب به لوله کشی های فردی ، مانند شیر آب و توالت استفاده می شوند. نسخه های مستقیم و نسخه هایی با زاویه 90 درجه وجود دارد (همچنین به عنوان دریچه های زاویه ای یا توقف زاویه نیز شناخته می شوند). دریچه های خاموش کردن به شما این امکان را می دهد بدون نیاز به خاموش کردن آب کل خانه ، روی شیر آب یا وسایل دیگر کار کنید.

از نظر خارجی ، دریچه های خاموش فیکسچر شبیه به دریچه های دروازه ای کوچک هستند ، زیرا آنها معمولاً دارای یک دستگیره یا چرخ کوچک هستند که به سمت باز و بسته شدن شیر می چرخند. در داخل ، شیرهای خاموش فیکسچر می توانند از یکی از چندین طرح مختلف استفاده کنند. برخی از انواع واشر فشرده سازی ساده ای استفاده می کنند که در مقابل صندلی دریچه ای که توسط دسته سوپاپ کار می کند ، باز و بسته می شود. برخی دیگر از طرح دیافراگم استفاده می کنند ، که در آن ساقه شیر کنترل دیافراگم انعطاف پذیر را دارد که در مقابل بازوی صندلی سوپاپ فشار می یابد تا جریان آب متوقف شود.

شیر کاهش فشار

شیر کاهش فشار شیرهای کاهش فشار آب برای کاهش فشار کلی آب در یک سیستم لوله کشی به حد مورد نظر نصب شده اند. آنها معمولاً دارای چشمه و دیافراگمی هستند که بسته به فشار منبع آب ، تا حد مشخصی تنظیم می شوند. شیرهای کاهش فشار برای باز کردن یا بستن جریان آب استفاده نمی شوند بلکه برای کاهش فشار کلی آب ، آن را به پایین می اندازند. آنها معمولا در خانه های که نسبتا دریافت آب با فشار بالا از تامین آب شهری، که در آن فشار ممکن است به سیستم های لوله کشی خانه آسیب بزنند، مورد استفاده قرار می گیرند.

شیر چک

شیر چک یک شیر مخصوص است که برای حفظ جریان آب تنها در یک جهت و جلوگیری از جریان در جهت مخالف استفاده می شود. اکثر انواع آنها عملیاتی نیستند و بنابراین دستگیره کنترل ندارند. دریچه های چک می توانند از انواع مختلفی از مکانیسم های داخلی استفاده کنند ، شامل طرح های کنترل توپ و طرح های بررسی دیافراگم. یک نوع عملیاتی از شیر کنترل ، که به عنوان یک ایست بازرسی شناخته می شود ، می تواند برای متوقف کردن کامل جریان آب در هر دو جهت استفاده شود.

کاربرد شیرآلات برنجی چیست؟

همان طور که قبلا اشاره کردیم شیر های برنجی به علت ظاهر زیبا و استحکام بالایی که نسبت به سایر شیرهای فازی دارد کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد. در ادامه قصد داریم به شکل خلاصه کاربرد شیرآلات برنجی در صنایع مختلف را مورد بحث بررسی قرار بدهیم.

شیر سوزنی برنجی: برای تنظیم و قطع و وصل جریان استفاده می شود.
شیر صافی برنجی : جهت فیلتراسیون سیالات در خط
شیر فلکه برنجی کشویی: برای کنترل جریان سیالات به کار می رود.
شیر فشار شکن : برای جلوگیری از ایجاد فشار زیاد در سیستم تاسیسات و لوله کشی
شیر شلنگی : باز و بسته کردن جریان در محوطه های باز
شیر گازی : قطع و وصل جریان گاز
شیر پیسوار : برای تنظیم وکنترل فشار جریان آب گرم و سرد
شیر آتش نشانی : برای زمان آتش سوزی
شیر بالانس : همسان سازی فشار آب در شبکه لوله کشی

محل استفاده از شیرآلات برنجی چه مکانی هایی است
محل استفاده از شیرآلات برنجی مکان های گوناگونی است این نوع شیرآلات را می توان در مصرف خانگی، تجاری و صنعتی استفاده کرد. خاصیت چکش خواری بالای آن باعث شده که از مقاومت بالایی برخوردار شود. می توانیم از این نوع شیرآلات در تاسیسات ساختمان، تهویه مطبوع، استفاده از آن ها در صنعت گاز و پتروشیمی نیز بسیار متداول است. یکی از مصارف شیر های برنجی مصرف خانگی آن است که در قالب شیرهای لوکس و زیبا عرضه می شوند. نکته مهمی که درباره ی این نوع شیر های وجود دارد این است که می توانند نسبت به آلیاژهای دیگر دمای بالایی را تحمل کرده از همین رو کاربرد آن ها در صنایعی که کار با سیالات داغ مرسوم است بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید شیرآلات برنجی

در هنگام خرید شیرآلات برنجی باید به نکات مختلفی توجه کنید از ابتدای امر باید بدانید برای چه مکانی نیاز به شیرآلات دارید؟ در صورتی که قصد دارید برای کنترل و تنظیم انتقال لوله های آب گرم شیر بخرید باید بدانید که با توجه به آلیاژ به کار رفته در شیرآلات برنجی در برابر گرما مقاومت بالایی داشته و گزینه مناسبی محسوب می شود. در صورتی که برای پروژه ای خاص فعالیت می کنید و اندازه دقیق و شکل قطعات برای شما مهم است خرید شیرآلات برنجی برای شما مناسب است. این تجهیزات را می توان در مکان هایی که نیاز به تعبیه دقیق و جلوگیری از نشت مایع وجود دارد را به کار ببریم. یکی دیگر ازعوامل موثر در خرید شیرآلات برنجی دوام و ماندگاری بالای این محصولات است. انعطاف پذیری بالا و مقاومت در برابر خوردگی نیز از ویژگی های این نوع شیرآلات به شمار می رود.

فروش شیرآلات برنجی

در هنگام خرید و فروش شیرآلات برنجی ، شیرآلات فولادی ، شیرآلات چدنی نکات مختلفی وجود دارد که باید آن ها را رعایت کرد. در ابتدا باید بدانید که خرید شیرآلات در هر نوعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است به عنوان مثال باید توجه داشته باشید که این تجهیزات در چه مکان هایی به کار می روند و در چه سایزهایی مورد نیاز هستند. از آن جا که شیرآلات برنجی جزو پرطرفدار ترین محصولات بازار هستند. افراد می توانند برای خرید و فروش شیرآلات برنجی به شکل اینترنتی و حضوری اقدام کنند اما پیش از آن باید از مشاوره و کارشناسی افراد متخصص بهره مند شوند. گروه آهن سنتر به عنوان عرضه کننده ی انواع شیرآلات صنعتی و خانگی در مدل ها و جنس های مختلف به شما این امکان را می دهد که از یک مشاوره تخصصی بهره بگیرید تنها کافیست با شماره های موجود در سایت فولاد سرا تماس گرفته و پیش از خرید شیرآلات برنجی از قیمت و کیفیت انواع آن در بازار مطلع شوید.